Archeopark Všestary a Hučák

19.10.2015 10:59

První letošní exkurze nás zavedla do Archeoparku ve Všestarech. Mohli jsme si zde prohlédnout, jak pracují archeologové a hlavně, jak žili lidé na našem území v dávných dobách. Prohlédli jsme si různé vykopávky, zajímaly nás modely starodávných vesnic, potěžkali jsme si zbraně a nářadí z doby bronzové, kamenné nebo železné. Ve venkovní expozici jsme viděli, jak vypadala dávná obydlí, ale mohli jsme si také vyzkoušet, jak se házelo oštěpem, drtilo obilí, obrušoval kámen nebo obdělávala půda. Vše se nám moc líbilo a vyprávění průvodce bylo moc zajímavé.

Druhá část exkurze byla v Hradci Králové na Hučáku, kde jsme se dozvěděli, jak pracuje vodní elektrárna a hlavně jaké jsou obnovitelné zdroje energie. Mohli jsme si vyzkoušet modely některých přístrojů na alternativní zdroje energie, viděli jsme model tornáda, ukázali nám různé druhy vodních turbín. Také zde se nám moc líbilo.

 

 

                                                                                                                                                                            Mat

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode