Den s městskou policií a hasiči

19.06.2016 18:30

V podělí ráno jsme se vypravili do Jaroměře, protože nás čekal den s městskou policií a hasiči. V jaroměřské zbrojnici na nás čekal člen městské policie a psovod. Ukázali nám vybavení strážníků, povídali nám o své práci a psovod nám předvedl, jaké má šikovné pejsky, kteří mu pomáhají v práci. Často se nám při některých ukázkách až tajil dech, například když  slaňoval se psem zavěšeným kolem krku z 10 m věže.

Potom na nás již čekali hasiči, kteří nám ukázali vybavení hasičských aut, povídali nám o tom, že jejich prací není jen hasit požáry, ale také pomáhat při dopravních nehodách a zachraňování zvířat. Zajímavá byla také ukázka toho, jak nesmíme hasit hořící olej vodou.

Chtěli bychom velice poděkovat panu Helbichovi, který nám tuto exkurzi vyjednal a hlavně pro nás také připravil občerstvení.

 

                                                                                                                                                                                Mat

Fotogalerie: Den s městskou policií a hasiči

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode