Exkurze MŠ na pole

13.10.2015 16:29

Ve středu 7.10 jsme využili hezkého počasí a ochoty pana Ludvíka a vyrazili jsme za ním na pole. Čekala na nás usměvavá rodina Ludvíkových, ohromný traktor, velký lán pole a hromada brambor. Kolem se pásli koně, v ohradě bučely krávy a děti nevěděly, kam dřív koukat, na co se zeptat, co obdivovat. Pan Ludvík to vzal hezky od začátku. Vysvětlil dětem, co se na poli celý rok dělá a kolik práce stojí než si v obchodě mohou koupit rohlík. Největším zážitkem byla určitě prohlídka traktoru uvnitř, kdy si každý z nás sedl do traktoru a pan Ludvík nás nechal si zařízení v traktoru hezky osahat. Krása! Zblízka jsme si prohlédli koně i kravičky. Zkusili jsme si také zasadit brambory, které nám zázračně během chvíle vyrostly a zjistili jsme,jak je těžké si bez dnešní techniky brambory vykopat. Za odměnu si vykopané brambory mohly děti vzít s sebou, takže byly plné kapsy i kapuce a každý se těšil na jinou pochoutku z brambor - kaši, bramboráky, salát... Paní Ludvíková přidala pár chutných a zdravých receptů z červené řepy, cukety a rajčat, až jsme se všichni mlsně olizovali a rychle jsme spěchali na oběd, protože nám na poli pěkně vytrávilo. Za velice krásné a poučné dopoledne s názornými ukázkami moc rodině Ludvíkových děkujeme!!

     

              fej

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode