Návštěva dentální hygienistky v MŠ a ZŠ

16.02.2016 16:24

Kolik máme zoubků? K čemu nám zoubky slouží? Jak o zoubky správně pečovat? Odpovědi na tyto otázky, a ještě spousty dalších otázek na téma zoubky, nám dala milá paní dentální hygienistka společně s dráčkem Lojzkem. Dráček měl zoubky jako perly, nikde žádný červík, kterému se v pusince se zbytky jídla nebo sladkostí moc líbí. Vybrali jsme zdravé potraviny, které zoubkům neškodí a vzali jsme si do ruky i kartáčky. Že zoubky  nemají rádi sladkosti, čokolády a přeslazené limonády je jasná věc, ale jak je máme vyčistit, aby zub nevolal o pomoc? A víte jak zub volá o pomoc? Zeptejte se dětí.....

V ZŠ byla návštěva dentální hygienistky spojena ještě s programem drogerie DM " Veselé zoubky", takže si žáci ke spoustě rad odnesli ještě balíčky se zubním kartáčkem, pastou, žvýkačkami a přesýpacími hodinami. Snad díky těmto dárkům a radám paní hygienistky se jejich péče o zuby výrazně vylepší.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode