Podzimní aktivity v MŠ

06.10.2016 16:55

Vítr pofukuje, listí se barví do žluté, červené , hnědé , oranžové,.... barvy, a na poli se pomalu sklízí brambory, řepa nebo kukuřice, v sadech se češou jablka a hrušky. Využili jsme pozvání manželů Ludvíkových se na jednu takovou sklizeň podívat zblízka, tzv. v přímém přenosu. V pondělí 3.10.jsme se tedy vydali na pole, kde se sklízí brambory. Měli jsme od hodného p.Ludvíka připravené motyčky a kbelíčky na brambory a mohlo se začít. Každý si zkusil vykopat brambory a vykopanou bramboru s láskou uschoval do kapsy - pro maminku, někdo jich do té kapsy uschoval více, pravděpodbně pro tatínky, babičky, sestřičky či dědečky, (nebo měl jen větší kapsu) ale i tak jsme si dva kbelíčky odnesli do školky. Ve školce jsme se s kuchařkami domluvili, že si v úterý 4.10. z těchto krásných brambor uvaříme bramborovou kaši k obědu. V úterý jsme se pustili do práce. Kdo z rodičů nezkoušel loupat brambory příborovým nožem, nemůže ocenit, jak jsou děti ve školce šikovné, přímo úžasně. Kupodivu zručnější byli kluci, ale holčičky je brzy doženou. Brambory se uvařily ( za starostlivého dohledu hodných kuchařek) a kaše se mohla vyrábět. Mačkadla a mléka se opět ujali kluci ( dobrovolně, protože se holčičkám už moc něchtělo) a kaše byla výýýborná. A protože nás to zpracovávání úrody nadchlo, rozhodli jsme se upéct štrúdl. Hodná mamka Ludvíková přinesla sladká jablíčka, paní učitelka listové těsto a ve středu 5.10. se peklo. Strouhat jablíčka a válet těsto? Pro naše děti žádný problém. Po obědě jsme si pochutnali na voňavém závinu a spokojeně odpočívali... Mrkněte na fotogalerii a uvidíte sami..

Moc děkujeme rodině Ludvíkových za ochotu a suroviny a kuchařkám p.Hynkové, p.Lemberkové a p.Kožené za odborné rady a spolupráci.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode