Škola v přírodě

14.06.2015 17:26

Ve dnech 24.5. - 29.5. se žáci naší školy vypravili na školu v přírodě. Tentokrát do krásného prostředí Krkonoš na sportovní zařízení Bret v Prkenném Dole u Žacléře. Škola v přírodě se nám letos vydařila. Součástí sportovního zařízení bylo nejen dětské hřiště, ale také tenisové kurty a fotbalové hřiště, takže jsme zde po dopolední výuce a turistické vycházce do okolí mohli trávit čas až do doby, než jsme šli spát. Při turistických vycházkách jsme se vydali do Žacléře a na Stachelberg. 

Cílem celodenního výletu byly Rýchory. Cestou jsme pozorovali "dlouhosrstý" skot, které zde chovají a díky své srsti může přezimovat venku. Cesta vedla i pralesem, který v některých místech působil až strašidelně. 

Hráli jsme zde také různé hry a soutěže. Zajímavá byla také beseda s pracovnicí Krkonošského národního parku, která za námi přijela z Vrchlabí a povídala nám o zvířatech, které v Krkonoších žijí. Připravila si pro nás také zajímavé hry a soutěže, které odměňovala drobnými cenami.

Kromě krásného prostředí, má zařízení Bret také výborné kuchaře, takže i ti žáci, kteří s jídlem občas zápasí, zde jedli s chutí a často si chodili i přidávat.

Jedinou chybičkou na celé akci byl nedostatek sluníčka a poměrně chladno, takže jsme nemohli využít venkovní vyhřívaný bazén. Ale naštěstí nepršelo, takže jsme vše absolvovali bez pláštěnek. 

Ze školy v přírodě jsme si přivezli spoustu krásných zážitků a všem zařízení Bret doporučujeme.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                Mat

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode