Školkový výlet do Ratibořic

23.06.2016 16:39

Cílem našeho výletu bylo Babiččino údolí. Autubus nás dovezl do České Skalice a odtud jsme pěšky vyrazili za hodnou babičkou, krásnou paní kněžnou a podívat se, kde Viktorka zpívala své ukolébavky. Cesta byla příjemná, podél lesa je totiž spousta zajímavého. Zkoumali jsme šneky, slimáky, broučky, motýli, kytičky a tak jsme ani nepostřehli, že už jsme u zámku. Také tady bylo spousta krásného k vidění. Jen těch voňavých kytiček, co jsme "očuchali".Ale stále jsme se nemohli dočkat té hodné babičky, o které jsme si četli. A už tu byla... Krásná, kamenná , i s vnoučaty a věrnými psy. A od babičky rovnou za Viktorkou ke splavu. Cestou jsme nahlédli do babiččiny komůrky a spíže a protože byl pomalu čas oběda, u splavu jsme i my poobědvali. Sluníčko pálilo a mělká říčka za splavem přímo vybízela k malému osvěžení a polednímu odpočinku. Po odpočinku u splavu už na nás u zámku čekala zmrzlina a dětské hřiště, tak jsme se vydali na zpáteční cestu, která byla stejně příjemná, protože děti byly veselé, povídavé, o vše se zajímaly a  hlavně ty maličké děti statečně šlapaly a užívaly si to.(Což dokazuje fotogalerie) Po zmrzlině hřiště a už tu byl autobus, který nás odvezl z Ratibořic do Dolan. Věřím, že se dětem výlet líbil a dokázaly, že jsou moc šikovné a ani šest kilometrů pro ně není žádný problém. Jen to teplo mohlo být trochu menší, ale počasí si nikdo nevybírá. 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode