Vzdělávací program - myslivost

07.12.2015 07:54

V pátek 6. listopadu 2015 absolvovali naši žáci vzdělávací program o myslivosti. Žáci byli seznámeni s historií a dlouholetou tradicí myslivosti u nás. Poslechli si zajímavosti o pořádání honů i různé lovecké signály a fanfáry. Dále se žáci dozvěděli mnoho informací o zvěři žijící v naší krajině a zopakovali si spoustu živočichů podle obrázků. Nechyběla ani názorná ukázka paroží, rohů, lebek, kůží a dalších zajímavostí souvisejících s myslivostí. K závěru programu proběhla i ukázka střelných loveckých zbraní, jejich nábojů a hoření střelného prachu. Na závěr se žáci na školní zahradě ještě seznámili s několika plemeny loveckých psů a dozvěděli se o hlavních pravidlech aportování. Nechyběla ani praktická ukázka aportu. Celý program byl pro žáky velmi pěkně připraven a všem se moc líbil.    

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode