Zimní olympijské hry v MŠ

22.01.2016 17:01

Napadl sníh, začalo mrazivé počasí a proto jsme mohli slavnostně zahájit Zimní olympijské hry (20.1 -22.1. 2016). Nechyběla olympijská hymna,olympijský slib, olympijský oheň a hlavně vlajky ČR a naše národní hymna. Děti shlédly ukázky zimních sportů, seznámili se s jejich pravidly a českými sportovci, vyrobily si startovní čísla a mohlo se začít. Olympijské hry nám slavnostně zahájil pan starosta, který nám zároveň přinesl i olympijský oheň. Sjezd v dvojbobu, biatlon, skoky na lyžích, hokej a krasobruslení - to jsou naše disciplíny. "Naši sportovci" při olympijádě prokázali, že umí povzbuzovat kamarády, vzájemně si pomáhat, domluvit se mezi sebou, ctít fair play, a v neposlední řadě potvrdili olympijské heslo - Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, protože opravdu soutěžili úplně všichni. V olympijském duchu jsme se prosoutěžili až do pátku, kdy jsme naše hry, opět slavnostně, ukončili. Předávání medailí a sladkých odměn se důstojně zhostili pracovnice OÚ. Sfoukli jsme olympijský oheň, zhodnotili jsme naše sportovní úsilí a na závěr proběhla olympijská diskotéka. Průřez naším sportováním najdete ve fotogalerii, ale jsou okamžiky, které fotografií zachytit nejdou a jedním takovým krásným okamžikem bylo, když si některé děti, v absolutním tichu na závěr her, zazpívali společně s "realizačním týmem" naši národní hymnu... Máme skvělé sportovce!

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode