Základní škola a Mateřská škola, Dolany, okres Náchod

Dolany 84
telefon : 734 620 990
dolany.skola@gmail.com

Březen v mateřské škole

28.03.2023 16:58

Ani v měsíci březnu jsme ve školce nezaháleli. Navštívili jsme Poštu a knihovnu v Dolanech, rozloučili jsme se s paní Zimou a uložili ji ke spánku.

Prožili jsme týden Povolání s oslovenými rodiči, kteří nás ochotně seznámili s krásou i úskalím svého povolání. Březen je měsícem knihy, která nás provází každým dnem. Čteme si pohádky, hledáme obrázky a písmenka, vyrábíme své vlastní knížky a s leporely také cvičíme.

21.březen je Dnem na podporu lidí s Downovým syndromem. Uvědomujeme si, že jsme každý jiný, proto jsme i my tento den měli jiné ponožky a lidi s Downovým syndromem jsme tak podpořili i aktivitami s nimi spojených.

Příchod jara nám zpříjemnilo LD Maminy z Jaroměře svou pohádkou "O Sněhurce". Určitě u nás nebylo toto loutkové divadlo naposledy.

A co nám přinese duben?