ČARODĚJNÝ DEN VE ŠKOLE

08.05.2024 12:00

Konec dubna je již tradičně spojen s upalováním čarodějnic a tajemnou filipojakubskou nocí. U nás ve škole jsme tento den využili a připravili si pro děti čarodějný den plný kouzelných úkolů. 

Děti dorazily do školy v maskách čarodějnic a čarodějů a hned bylo jasné, že dnešní výuka bude jedinečná. Počítání se proměnilo v magické příklady, když jsme se snažili vypočítat třeba kolik kapek kouzelného elixíru se vejde do kotlíku. Čtení z učebnic se změnilo na zkoumání čarovných lexikonů plných tajemných slov a legend. Na školní program navazovalo i zábavné odpoledne v družině. Děti si vyrobily vlastní košťata, u kotlíků se míchaly magické lektvary. A hledání kamene mudrců v tajemných slizkých nádobách? To byla pravá zkouška odvahy a zručnosti!

Čarodějný den ve škole nám připomněl, že učení může být opravdu zábavné a inspirativní. Ať už jste čarodějové, čarodějnice nebo obyčejní mudlové, jeden takový den rozhodně stojí za to zažít. Neplecha ukončena.

 

Zpět