ČERVEN 2024

11.06.2024 17:24

4. června   Velké fotbalové hřiště v Dolanech přímo vybízí ke sportování. Pozvali jsme proto 3 okolní školky, MŠ Velký Třebešov, MŠ Chvalkovice a MŠ Rychnovek, abychom si společně zasportovali a zasoutěžili. Každá školka připravila jednu sportovní disciplínu, připravila si pro tuto disciplínu medaile a diplomy a tak celé dopoledne probíhalo bez komplikací a ve sportovním duchu. Společně jsme se domluvili, že se pokusíme z této naší "školkové olympiády" vytvořit každoroční tradici. Už teď se moc těšíme na příští rok.

11. června   Dnes bylo počasí ideální na výlet. Nepřšelo, nebylo veliké horko, zkrátka tak akorát. Měli jsme naplánovaný výlet do Josefova. Podzemí, pevnost a hradby, které jsme navštívili, si děti hodně užily. Velice se jim tam líbilo a jistě nadšeně povypráví svým rodičům příběh dvou sourozenců, Lidky a Vašíka. Lidunka až z Orlických hor nesla svému bratříčkovi jahelník. Vašík stál zrovna na stráži a měl ze sestřičky velikou radost. Hned se s chutí do voňavé dobroty pustil a Lidka zatím stála na stráži místo něho.V ten moment šel okolo urozený pán a protože mu bylo divné, proč ho voják ve stráži náležitě nepozdravil ( Lidunka neuměla zdravit jako vojáci), dal se s "vojákem Lidunkou" do řeči..... Jak to bylo dál? To zjistíte v Josefově. Podzemí určitě za vaši návštěvu stojí.