21.11.2023 17:19

7.11.2023  Využili jsme hezkého počasí k tomu, abychom připravili naše vyvýšenné záhonky na zimu.

8.11.2023  Podzimní slavnost, slavnost světel, Haloween,...tak by se dala nazvat akce ve spolupráci se ZŠ Dolany. Nejprve výroba svítících pochodní v budově školy, poté průvod vesnicí až k budově naší školky. Tady byla pro účastníky připravena dýňová polévka od naší milé paní kuchařky. Byla to moc hezká akce a jsme moc rádi, že se pomalu stává tradicí. Děkujeme.

13.11.2023  Svatý Martin v sobotu nepřijel na bílém koni, proto jsme se snažili ho hned v pondělí nalákat na svatomartinské rohlíčky. Děti měly velkou radost z vlastnoručně upečené dobroty, ale Svatý Martin stále v nedohlednu.

15.11.2023  O tom, jak Svatý Martin žil, jsme si povídali celý týden. Naučili jsme se básničku, zpívali písničku, vyráběli jsme koníky, seznámili jsme se s legendou o Sv. Martinovi a jeho životě. Získané poznatky jsme potom využili při "Svatomartinské stezce".

16.11.2023  Každý čtvrtek jezdí přihlášené děti na lekce bruslení do Náchoda. Pod vedením paní lektorky si tuto sportovní aktivitu náležitě užívají.

20.11.2023 "Ptačí svět". V pondělí 20.11. k nám zavítala návštěva z ptačí říše. Dozvěděli jsme se hodně zajímavého z ptačího života, stavěli jsme hnízda, poznávali peří, učili se básničku , osahali jsme si ptačí zobák a spousty dalších aktivit. Nejzajímavější byl pokus se slepičím vajíčkem, které udrželo spousty knih.