Matematický klokan

21.03.2022 18:20

Po dvou letech jsme se letos opět účastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan. Tato soutěž má u nás 2 kategorie - 2. a 3. ročník a 4. a 5. ročník. Jedná se o řešení hlavně logických úloh. V předcházejících letech byli někteří naši žáci poměrně úspěšní, i když do okresního kola nikdo nepostoupil. V letošním roce se nám ale nedařilo. V 1. kategorii bylo 90 bodů jako maximum možných - naše nejlepší žákyně dosáhla ale pouze 42 bodů. Ve starší kategorii bylo maximum 120 bodů - naše nejlepší žákyně získala pouze 47 bodů. Snad se nám příště povede lépe.