Noc s Andersenem

09.04.2022 15:37

1. dubna je nejen apríl, ale také Noc s Andersenem. Letos se nám ji, po dvouleté přestávce, podařilo uskutečnit. Moc jsme se na ni těšili. V letošním roce jsme si vybrali spisovatele a malíře Josefa Ladu. Seznámili jsme se s jeho životem a dílem. Zaujal nás samozřejmě Mikeš, O chytré kmotře lišce, Bubáci a Hastrmani, ale také Říkadla a Bajky. Některé úryvky jeho knížek jsme si četli nebo jsme je shlédli v podobě večerníčků. Moc se nám to líbilo. Také jsme samozřejmě soutěžili - skládali jsme obrázky, doplňovali texty, hádali názvy knížek. Jako při každé naší andersenovské noci byla vrcholem noční cesta za pokladem. Přestože byla letos veliká zima, neodradila nás a za úplné tmy jsme se vydali plnit úkoly a hledat poklad. Před spaním jsme ještě shlédli animovaný film, a pak již byla velmi pozdní večerka. No a ráno po dobré snídani si nás již vyzvedli tatínkové a maminky. Teď už se zase budeme těšit na příští rok.

 

                                                                                                                                                                                              Mat

Zpět