Projektový dev v záchranné stanici

30.10.2019 09:49

Prvním projektovým dnem v projektu Šablony II byla návštěva záchranné stanice pro ohrožená zvířata v Jaroměři. Během návštěvy záchranné stanice pro ohrožená zvířata se žáci seznámili s posláním organizace, s možností pomoci ohroženým zvířatům, ale dozvěděli se také hodně o nebezpečí, které zvířatům hrozí od člověka a jeho způsobu života. Beseda s promítáním zajímavých obrázků se žákům líbila, protože se dozvěděli mnoho nového nejen o místí problematice, ale i o celosvětových problémech ochrany přírody. Vše bylo podáno zajímavým způsobem a přiměřeně věku žáků. Velký význam mělo i přímé setkání se zvířaty, o které se v záchranné stanici starají, poznat jejich příběhy. Důležité bylo i povídání o zvířatech v přírodě a jejich způsobu života a možnost péče o ně. Žákům se moc líbily budky a krmítka, které zde mají pro jednotlivá zvířata k dispozici.

Do záchranné stanice jsme se nejen přišli podívat, ale něktří žáci s sebou přinesli i nějaké dobrůtky pro zvířátka. Všem za to moc děkuji.

 

                                                                                                                                                                Mat

Zpět