ŘÍJEN V MATEŘSKÉ ŠKOLE

28.03.2023 16:40

ŘÍJEN V MATEŘSKÉ ŠKOLE

01.11.2022 20:27

Druhý měsíc školního roku jsme odstartovali výletem do Hradce Králové, kde jsme všemi smysly prozkoumávali hradecké lesy. Poprvé jsme se taky vydali na zimní stadion v Náchodě, kde se děti odvážně učily bruslit. Čeká je celkem 10 lekcí, po jejichž absolvování z nich budou zdatní bruslaři. Snaživě jsme čelili virózám a snažili se co nejvíce pracovat s ovocem a zeleninou, abychom byli plní vitamínů. A tak jsme dělali zeleninový salát, pekli jablečný závin, ochutnávali exotické ovoce, pekli domácí ovocný čaj a vyráběli si domácí nanuky z ovoce. Se svým představením pro malé čtenáře k nám zavítala autorka dětský knih Lenka Jakešová, která nám zpestřila dopoledne v mateřské škole. Oslavili jsme Den stromů, který připadal na čtvrtek 20. října. Ke konci měsíce jsme se spolu se základní školou vydali do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem, kde nás vítala zvířata, o kterých jsme se dozvěděli mnoho nových informací. Poslední říjnový den jsme se vydali podívat na místní hřbitov, abychom si pověděli o blížících se Dušičkách.

 

Zpět